Srovnání cen » Krása, zdraví a léky » Léky » Pohybový aparát » Srovnání cen IBUPROFEN AL 400 10 tablet

Pohybový aparát

IBUPROFEN AL 400 10 tablet

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivá látka s výrazným analgetickým a antipyretickým účinkem   Skupina HVLP, Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica výrobce Aliud Pharma GmbH und Co.KG, Laichingen, SRN. držitel registračního rozhodnutí Aliud Pharma GmbH und Co.KG, Laichingen, SRN. složení - (zpravidla) účinné ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? IBUPROFEN AL 400 10 tablet koupíte i tady

Specifikace IBUPROFEN AL 400 10 tablet

Kategorie Pohybový aparát
Výrobce ALIUD
Nejnižší cena 29 Kč

Ibuprofen AL 400 je protizánětlivý léčivý přípravek, který snižuje horečku a ulevuje od bolesti. ... a dál?

Produkt IBUPROFEN AL 400 10 tablet

IBUPROFEN AL 400 10 tablet - parametry

Název produktu: IBUPROFEN AL 400 10 tablet
Výrobce: ALIUD
Minimální cena: 29 Kč
Maximální cena: 53 Kč
Ušetríte až: 24 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivá látka s výrazným analgetickým a antipyretickým účinkem   Skupina HVLP, Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica výrobce

Aliud Pharma GmbH und Co.KG, Laichingen, SRN.

držitel registračního rozhodnutí

Aliud Pharma GmbH und Co.KG, Laichingen, SRN.

složení - (zpravidla) účinné látky

Ibuprofenum 400 mg v 1 potahované tabletě.

složení - pomocné látky

Maydis amylum, Magnesii stearas, Carboxymethylamylum natricum, Hypromellosum, Macrogolum 400, Macrogolum 6000.

popis přípravku

Kulaté, bílé, bikonvexní, potahované tablety.

druh obalu

Al/PVC blistr, krabička.

balení (článek)

30, 50 a 100 potahovaných tablet.

indikační skupina

Nesteroidní antirevmatikum.

charakteristika

Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivá látka s výrazným analgetickým a antipyretickým účinkem. V nižších dávkách působí analgeticky, ve vyšších i protizánětlivě. Účinek je dán inhibicí enzymu cyklooxygenázy a následnou inhibicí syntézy prostaglandinů.

farmakokinetické údaje

Po perorálním podání se rychle a dobře vstřebává, vrcholu plazmatické koncentrace při podání nalačno dosahuje již za 45 minut, při podání s jídlem cca za 1-3 hodiny. Ibuprofen se váže na plazmatické proteiny, ale vazba je reverzibilní. Poměrně rychle je metabolizován v játrech a vylučován močí, hlavně ve formě metabolitů, menší část je vylučována žlučí do stolice. Biologický poločas má asi 2 hodiny. Ibuprofen prochází placentární bariérou, je vylučován do mateřského mléka v množství menším než 1 mikrogram/ml.

indikace nebo použití (parafarm.)

Jako analgetikum u drobných poúrazových stavů a pooperačních výkonů, při bolestech různé etiologie, jako analgetikum a antipyretikum při horečnatých stavech a nemocech z nachlazení. Zánětlivé a degenerativní revmatické choroby, projevy mimokloubního revmatismu.

kontraindikace

Přecitlivělost na složky přípravku, přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou a jiná nesteroidní antiflogistika projevující se jako astma, urtikaria a jiné alergické reakce. Peptický vřed, krvácení do zažívacího traktu, systémový lupus erythematodes.

specielní upozornění

Opatrnosti je třeba při vředové chorobě žaludku a duodena v anamnéze, při srdeční, renální a hepatální insuficienci, u hypertenze, u astmatiků u pacientů léčených kumarinovými antikoagulancii. U pacientů s omezením funkce srdce a ledvin, léčených diuretiky či při dehydrataci jakékoliv etiologie se doporučuje kontrola renálních funkcí. Objeví-li se poruchy vizu, zastřené vidění, skotomy, poruchy barvocitu, je třeba přerušit léčbu. Terapii je nutné rovněž vysadit, přetrvává-li zhoršení jaterních funkcí nebo objeví-li se klinické příznaky hepatopatie.

nežádoucí účinky

Nejčastěji se vyskytují gastrointestinální obtíže: nauzea, zvracení, bolesti v epigastriu, pálení žáhy, průjem, zácpa, flatulence apod., vzácně žaludeční nebo duodenální vřed, krvácení z GIT, gastritis, hepatitis, změny v jaterních funkcích, pankreatitis. Vlivem na CNS se mohou objevit závratě, bolesti hlavy, neostré vidění, zcela vzácně


Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.