Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Eva Weissweiler: Freudové

Knihy

Eva Weissweiler: Freudové

Hodnocení: 1x
  • 4

Freudové – Biografie jedné rodiny - Eva Weissweilerová . Sigmund Freud v roce 1936 napsal spisovateli Arnoldu Zweigovi: „Kdo se stane životopiscem, ten se zavazuje ke lži, zatajování, pokrytectví, přikrašlování, neboť biografická pravda není k mání, a i kdyby byla, nedala by se použít.“Tuto jeho averzi k líčení ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.82273

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eva Weissweiler: Freudové koupíte i tady

Specifikace Eva Weissweiler: Freudové

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 248 Kč

Ještě před svatbou slíbil Sigmund Freud budoucí manželce, že "to životopiscům rozhodně neusnandí". Spisovateli Arnoldu Zweigovi napsal v roce 1936: "Kdo se stane životopiscem, ten se zavazuje ke lži, zatajování, pokrytectví, přikrašlování, neboť biografická pravda není k mání, a i kdyby byla, nedala by se použít." Freudovu averzi k líčení soukromí převzali téměř všichni jeho životopisci. Popisují proces vzniku Freudova učení, vyjadřují se k jeho cestám, chorobám, ke kolegům, téměř zcela však » ... a dál?

Produkt Eva Weissweiler: Freudové

Eva Weissweiler: Freudové - parametry

Název produktu: Eva Weissweiler: Freudové
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 248 Kč
Maximální cena: 371 Kč
Ušetríte až: 123 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Freudové – Biografie jedné rodiny - Eva Weissweilerová . Sigmund Freud v roce 1936 napsal spisovateli Arnoldu Zweigovi: „Kdo se stane životopiscem, ten se zavazuje ke lži, zatajování, pokrytectví, přikrašlování, neboť biografická pravda není k mání, a i kdyby byla, nedala by se použít.“Tuto jeho averzi k líčení soukromí převzali téměř všichni Freudovi životopisci, nikoliv však autorka této biografie. Eva Weissweilerová zachycuje i to, co Freud sám nazýval „rodinným románem“, například psychoanalytikovu fanatickou nenávist k pěti sestrám jako možný kořen jeho podivného názoru, že ženy na rozdíl od mužů nemají žádné „nad-já“.Eva Weissweilerová se pokouší tento nedostatek informací odstranit. Zkoumá roli Sigmunda Freuda jako bratra, otce, dědečka, strýce a manžela; osoby, které se dosud v literatuře vyskytovaly jen v poznámkách pod čarou, nechává promluvit vlastním hlasem. Z jeho šesti dětí bývá většinou zmiňována pouze Anna, strážkyně grálu. Weissweilerová oživuje i ostatní – Mathildu, Martina, Olivera a Ernsta i manželku Martu.Přitom čerpá z četných neuveřejněných dopisů, archivovaných v Londýně, Washingtonu a Jeruzalémě, a kriticky i citlivě je interpretuje. Výsledkem je napínavá, ale také tragická rodinná historie, sahající od časů gründerských přes obě světové války až po současnost. Freudové – Biografie jedné rodiny - Eva Weissweilerová od nakladatelství v kategorii | Osobnosti za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Ještě před svatbou slíbil Sigmund Freud budoucí manželce, že "to životopiscům rozhodně neusnandí". Spisovateli Arnoldu Zweigovi napsal v roce 1936: "Kdo se stane životopiscem, ten se zavazuje ke lži, zatajování, pokrytectví, přikrašlování, neboť biografická pravda není k mání, a i kdyby byla, nedala by se použít." Freudovu averzi k líčení soukromí převzali téměř všichni jeho životopisci. Popisují proces vzniku Freudova učení, vyjadřují se k jeho cestám, chorobám, ke kolegům, téměř zcela však vypouštějí "osobní trapnosti" (C. G. Jung), tedy to, co Freud sám nazýval "rodinným románem", například psychoanalytikovo nepřátelství k pěti sestrám jako možný kořen jeho podivného názoru, že ženy na rozdíl od mužů nemají žádné "nad-já". Z jeho šesti dětí bývá většinou zmiňována pouze Anna, strážkyně grálu. Zbývající - Matylda, Martin, Oliver, Ernst a Sofie - jako by vůbec nežili. Manželka Marta se objevuje nanejvýš coby stínová postava, jejímž posláním je ušetřit velkého psychoanalytika nepříjemností

všedního dne. Také o osudu jeho sester, z nichž čtyři se staly oběťmi holokaustu, se většinou cudně mlčí. Překlad: Zlata Kufnerová


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.