Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Eva Hahnová: Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století

Knihy naučná literatura

Eva Hahnová: Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století

Hodnocení: 1x
  • 4

Dlouhé stíny předsudků – Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století - Eva Hahnová. Odkazy na „Mnichov 1938“ a na „studenou válku“ jsou světoznámými metaforami, ale historii jejich vzniku zná jen málokdo. V obou případech v nich hrály velkou roli obrazy Československa včetně předsudků a stereotypů o ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.81622

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Eva Hahnová: Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 526 Kč

Odkazy na „Mnichov 1938“ a na „studenou válku“ jsou světoznámými metaforami, ale historii jejich vzniku zná jen málokdo. V obou případech v nich hrály velkou roli obrazy Československa včetně předsudků a stereotypů o Češích, které osvětluje tato kniha. Seznamuje totiž vůbec poprvé systematicky s tím, jak vnímali český národ ve 20. století politici, diplomaté, publicisté a historici německy a anglicky mluvících prostředí. Exemplárně tak dovoluje nahlédnout do mentálního pozadí klíčových událostí moderních » ... a dál?

Produkt Eva Hahnová: Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století

Eva Hahnová: Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století - parametry

Název produktu: Eva Hahnová: Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 526 Kč
Maximální cena: 526 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dlouhé stíny předsudků – Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století - Eva Hahnová. Odkazy na „Mnichov 1938“ a na „studenou válku“ jsou světoznámými metaforami, ale historii jejich vzniku zná jen málokdo. V obou případech v nich hrály velkou roli obrazy Československa včetně předsudků a stereotypů o Češích, které osvětluje tato kniha. Seznamuje totiž vůbec poprvé systematicky s tím, jak vnímali český národ ve 20. století politici, diplomaté, publicisté a historici německy a anglicky mluvících prostředí. Exemplárně tak dovoluje nahlédnout do mentálního pozadí klíčových událostí moderních evropských dějin, ale i manipulací jejich pozdějších výkladů. Srovnání německých a anglických textů objasňuje podobnosti a rozdíly dvou imperiálních perspektiv v konfrontaci s otázkami státoprávního uspořádání na cestě Evropy k dnešnímu všeobecně akceptovanému demokratickému pořádku. Zohledňuje ale i rozmanitost obou jazykových prostředí a zasazuje obrazy Čechů do kontextu předsudků a stereotypů o ostatních národech středo- a východoevropského regionu. Dlouhé stíny předsudků – Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století - Eva Hahnová od nakladatelství Academia v kategorii Historie a military | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.