Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Edith Holá: Cesta k mým matkám

Próza - beletrie

Edith Holá: Cesta k mým matkám

Hodnocení: 2x
  • 3.5

Cesta k mým matkám je syrový a bolestný autobiografický příběh ženy, která si celý život přála najít biologickou matku. Autorkou je Edith Holá.  Léta chtěla najít svou biologickou matku. O to víc nyní, když je sama matkou dvou dětí. Chtěla by poznat ženu, která dokázala opustit ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.82934

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Edith Holá: Cesta k mým matkám v kostce

Průměrné hodnocení

3,5
  • 3.5

Na základě 2 hodnocení

70% zákazníků vám produkt doporučuje

Pro a proti Edith Holá: Cesta k mým matkám

  • Pár zajímavých momentů.

  • jednostranné

Čerstvá hodnocení Edith Holá: Cesta k mým matkám

  • 2

Irena, 12. ledna 2014

  • Pár zajímavých momentů.

  • patetické
  • jednostranné

Autorka se úpěnlivě snaží vypsat z křivd, které byly na ní a sourozencích páchány jejími pěstouny. Nemá odstup ani po tolika letech. Kniha je páté přes deváté, samá obžaloba, meditace, dokazování sobě i čtenáři, že jediná pravda je na konci jejího trochu skřípajícího pera. Škoda,téma silné, zasloužilo by si nezaujatého a obratnějšího autora. Nedoporučuji.


Specifikace Edith Holá: Cesta k mým matkám

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 213 Kč

Publikace: Cesta k mým matkám - Edith Holá. Léta chtěla najít svou biologickou matku. O to víc nyní, když je sama matkou. Chtěla by poznat ženu, která dokázala opustit své dítě. Má pocit, že do jejího vlastního mateřství se otiskují stopy, které jí nepatří. Na druhé straně je vzor matky, která adoptuje a bere do pěstounské péče jedno dítě za druhým, z nichž málokteré zůstane ušetřeno tvrdých ran a psychického týrání. Ve třiceti sedmi letech se dozvídá, že jméno biologické matky na matrice skutečně existuje, byť jí » ... a dál?

Produkt Edith Holá: Cesta k mým matkám

Edith Holá: Cesta k mým matkám - parametry

Název produktu: Edith Holá: Cesta k mým matkám
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 213 Kč
Maximální cena: 213 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 2 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Cesta k mým matkám je syrový a bolestný autobiografický příběh ženy, která si celý život přála najít biologickou matku. Autorkou je Edith Holá. 

Léta chtěla najít svou biologickou matku. O to víc nyní, když je sama matkou dvou dětí. Chtěla by poznat ženu, která dokázala opustit své dítě. Má pocit, že do jejího vlastního mateřství se otiskují stopy, které jí nepatří. Opuštění dítěte považuje za největší hřích. Protože právě ona byla jako miminko dána k adopci? Na druhé straně je vzor matky, která adoptuje a bere do pěstounské péče jedno dítě za druhým, z nichž málokteré zůstane ušetřeno tvrdých ran a psychického týrání.

Ve třiceti sedmi letech se dozvídá, že jméno biologické matky na matrice skutečně existuje, byť jí to bylo náhradní matkou mnohokrát vyvráceno. Jaký vnitřní proces a jaké vzpomínky odstartuje hledání matky, netušila ani ona sama. Kam ji zavede cesta k matkám? Bude znovu nepřijata? Smíří se adoptivní rodina s hledáním biologické matky? O svých kořenech se nakonec dozvídá zcela odlišné informace. Co všechno má vlastně v genech a co z toho se snažila adoptivní rodina zpřetrhat? Lze se dostat až na počátek vlastního příběhu, vymanit se z převýchovy a nalézt sebe sama? Proud ji však unáší i do slepých ramen… Podaří se jí znovu nadechnout a najít odvahu smířit se?

Když jsem se vracela z internátu na víkendy, často jsem z pokoje vybíhala v domění, že mě volá. Slýchala jsem své jméno a okamžitě letěla na chodbu, i když nevolala. Některé děti se zase pokaždé přikrčily, když kolem prošla. Vždycky mohla přijít rána. Proti tomu jsou mé halucinace nic.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.