Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Denisa Nečasová, Jiří Hanuš, Lukáš Fasora, Jiří Malíř: ČLOVĚK NA MORAVĚ VE DRUHÉ POLOVINĚ 20.STOLETÍ

Knihy

Denisa Nečasová, Jiří Hanuš, Lukáš Fasora, Jiří Malíř: ČLOVĚK NA MORAVĚ VE DRUHÉ POLOVINĚ 20.STOLETÍ

Hodnocení: 1x
  • 4

Člověk na Moravě ve druhé polovině 20. století - Lukáš Fasora, Jiří Hanuš, Jiří Malíř, Denisa Nečasová. Závěrečný díl publikace, věnované fonoménu Moravy a známým i méně známým osobnostem, které spoluurčovaly její tvář. Čtvrtý díl volné tetralogie, který připravil autorký kolektiv pod vedením profesora Jiřího Malíře, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Denisa Nečasová, Jiří Hanuš, Lukáš Fasora, Jiří Malíř: ČLOVĚK NA MORAVĚ VE DRUHÉ POLOVINĚ 20.STOLETÍ koupíte i tady

Specifikace Denisa Nečasová, Jiří Hanuš, Lukáš Fasora, Jiří Malíř: ČLOVĚK NA MORAVĚ VE DRUHÉ POLOVINĚ 20.STOLETÍ

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 118 Kč

Závěrečný díl publikace, věnované fonoménu Moravy a známým i méně známým osobnostem, které spoluurčovaly její tvář. Čtvrtý díl volné tetralogie, který připravil autorký kolektiv pod vedením profesora Jiřího Malíře, mapuje pro historika citlivé období, totiž období poválečné. Tato doba probíhala nejen ve znamení realizace komunistické utopie se svými zajímavými peripetiemi revolucí a restaurací, nadějí a beznadějí, ale také ve znamení socialistického všedního dne s jeho obstrukcemi a problémy, které se týkaly » ... a dál?

Produkt Denisa Nečasová, Jiří Hanuš, Lukáš Fasora, Jiří Malíř: ČLOVĚK NA MORAVĚ VE DRUHÉ POLOVINĚ 20.STOLETÍ

Denisa Nečasová, Jiří Hanuš, Lukáš Fasora, Jiří Malíř: ČLOVĚK NA MORAVĚ VE DRUHÉ POLOVINĚ 20.STOLETÍ - parametry

Název produktu: Denisa Nečasová, Jiří Hanuš, Lukáš Fasora, Jiří Malíř: ČLOVĚK NA MORAVĚ VE DRUHÉ POLOVINĚ 20.STOLETÍ
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 118 Kč
Maximální cena: 152 Kč
Ušetríte až: 34 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Člověk na Moravě ve druhé polovině 20. století - Lukáš Fasora, Jiří Hanuš, Jiří Malíř, Denisa Nečasová. Závěrečný díl publikace, věnované fonoménu Moravy a známým i méně známým osobnostem, které spoluurčovaly její tvář. Čtvrtý díl volné tetralogie, který připravil autorký kolektiv pod vedením profesora Jiřího Malíře, mapuje pro historika citlivé období, totiž období poválečné. Tato doba probíhala nejen ve znamení realizace komunistické utopie se svými zajímavými peripetiemi revolucí a restaurací, nadějí a beznadějí, ale také ve znamení socialistického všedního dne s jeho obstrukcemi a problémy, které se týkaly každodenního života těch, kterí se pohybovali v nových státem a stranou preferovaných profesích, ale i těch kteří se pohybovali v trpěných sociálních pozicích nebo za jejich hranicemi. I v tomto případě šlo autorým, historikům a archivářům, o inovativní přístup k tématu o "sestup" do nižších pater společnosti, do oblasti pestrého společenského milieu. Člověk na Moravě ve druhé polovině 20. století - Lukáš Fasora, Jiří Hanuš, Jiří Malíř, Denisa Nečasová od nakladatelství Centrum pro studium demokracie v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Čtvrtý díl úspěšné publikace, která představuje reprezentativní soubor studií zobrazující významné sociální typy a profese. Na důkladných biogramech zajímavých osobností se ukazuje poválečná doba a prostředí s centrem v padesátých a šedesátých letech, tedy v éře komunistických represí i pokusu o společenské reformy. Na konkrétním materiálu jsou pojednány politické, ekonomické i kulturní poměry a jejich proměny, které svou časovou blízkostí ještě žijí ve vzpomínkách pamětníků, proto jsou vysoce aktuální. Před čtenáři defilují postavy politiků, rolníků, spisovatelů, vědců, dělníků, vojáků a dalších postav, které v uvedeném období prošly velkými životními proměnami. Na svazku se podílejí přední historikové a archivní pracovníci.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.