Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Bohumil Vít Tajovský: Člověk musí hořeti

Knihy

Bohumil Vít Tajovský: Člověk musí hořeti

Hodnocení: 1x
  • 4

Člověk musí hořeti – Rozhovor Aleše Pelána a Jana Paulase s opatem želivského kláštera - Bohumil Vít Tajovský. Knižní rozhovor s opatem želivského kláštera Bohumilem Vítem Tajovským (1912-1999) mapuje celý jeho život: dětství na Havlíčkobrodsku, seminární studia, vstup k premonstrátům, život v želivském klášteře za ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.87692
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bohumil Vít Tajovský: Člověk musí hořeti koupíte i tady

Specifikace Bohumil Vít Tajovský: Člověk musí hořeti

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 324 Kč

Knižní rozhovor s opatem želivského kláštera Bohumilem Vítem Tajovským (1912-1999) mapuje celý jeho život. ... a dál?

Produkt Bohumil Vít Tajovský: Člověk musí hořeti

Bohumil Vít Tajovský: Člověk musí hořeti - parametry

Název produktu: Bohumil Vít Tajovský: Člověk musí hořeti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 324 Kč
Maximální cena: 445 Kč
Ušetríte až: 121 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Člověk musí hořeti – Rozhovor Aleše Pelána a Jana Paulase s opatem želivského kláštera - Bohumil Vít Tajovský. Knižní rozhovor s opatem želivského kláštera Bohumilem Vítem Tajovským (1912-1999) mapuje celý jeho život: dětství na Havlíčkobrodsku, seminární studia, vstup k premonstrátům, život v želivském klášteře za první republiky, válečná léta, profesorskou dráhu, volbu opatem, léta strávená v komunistických žalářích, práci lesního dělníka a topiče, tajné opatské působení, ale i pád komunismu a návrat řádové komunity do kláštera. Životní cesta želivského opata zrcadlí dramatické události, kterými prošla česká společnost během celého uplynulého století. Ve svých vzpomínkách zachycuje Tajovský mimo jiné i řadu osobností, s nimiž se v životě setkal, například Josefa Berana, Jakuba Demla, Josefa Floriana, Václava Havla, Gustáva Husáka, Jana Masaryka, Anastáze Opaska, Dominika Pecku, Suzanne Renaudovou, Václava Renče, Bohuslava Reynka, Zdeňka Rotrekla, Pavla Tigrida, Františka Tomáška, Josefa Toufara, Jana Zábranu, Jana Zahradníčka, Jana Zrzavého a Josefa Zvěřinu. Kniha je doplněna dokumenty, vzpomínkami na B. V. Tajovského, obsáhlou obrazovou přílohou a jmenným rejstříkem. Člověk musí hořeti – Rozhovor Aleše Pelána a Jana Paulase s opatem želivského kláštera - Bohumil Vít Tajovský od nakladatelství Torst v kategorii | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz  Rozsáhlá kniha-rozhovor s opatem želivského kláštera, středoškolským profesorem Jana Zábrany v Humpolci, politickým vězněm 5O.let, jednou z největších osobností české katolické církve posledního půlstoletí. Rozhovor vedli A. Palán a J. Paulas. Vychází doplněno obrazovou přílohou, vzpomínkami na B. V. Tajovského, dokumentací a jmenným rejstříkem. Předmluvu - svůj vůbec poslední text - napsal Anastáz Opasek.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.