Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Austenová Jane: Rozum a cit - brož.

Próza - beletrie

Austenová Jane: Rozum a cit - brož.

Hodnocení: 1x
  • 4

Rozum a cit Devatenáctiletá Eleonor a sedmnáctiletá Mariana jsou dcery pana Dashwooda z jeho druhého manželství. Mají mladší sestru Margaret a nevlastního bratra Johna. Když jejich otec zemře, přejde dědictví na Johna a paní Dashwoodová s dcerami se musí smířit s omezenějšími příjmy. Ovšem je tu vzdálený příbuzný, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Austenová Jane: Rozum a cit - brož. koupíte i tady

Specifikace Austenová Jane: Rozum a cit - brož.

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 95 Kč

JANE AUSTENOVÉ (17751817) mohlo celé devatenácté století děkovat za galerii krásných moderních žen, které měly odvahu chovat se tak, jak jim velel zdravý rozum ať už to byla Elizabeth z Pýchy a předsudku, Eleonor z Rozumu a citu nebo Anna z románu Anna Elliotová. Její první publikovaný román Rozum a cit (1811) dodnes nachází vděčné čtenáře a především čtenářky, neboť hrdinkami jsou dívky a ženy, které se musí smířit s tvrdostí života a najít rovnováhu mezi rozumem a citem. I po téměř dvou staletích překvapuje » ... a dál?

Produkt Austenová Jane: Rozum a cit - brož.

Austenová Jane: Rozum a cit - brož. - parametry

Název produktu: Austenová Jane: Rozum a cit - brož.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 95 Kč
Maximální cena: 163 Kč
Ušetríte až: 68 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rozum a cit Devatenáctiletá Eleonor a sedmnáctiletá Mariana jsou dcery pana Dashwooda z jeho druhého manželství. Mají mladší sestru Margaret a nevlastního bratra Johna. Když jejich otec zemře, přejde dědictví na Johna a paní Dashwoodová s dcerami se musí smířit s omezenějšími příjmy. Ovšem je tu vzdálený příbuzný, který jim vypomůže pronájmem vhodného domku. Mariana a Eleonor v novém domově zažívají lásku i zklamání. Mariana všechny své zážitky hluboce prožívá, štěstí ji dokáže povznést do závratných výšin, ale o to krutější jsou potom pády. Eleonor je racionální a opatrná, i když to ale neznamená, že by nebyla schopná stejné lásky jako Mariana. Snaží se ale své city ovládat a nepoddávat se jim tak, jak to s oblibou dělá její mladší sestra. Často potlačuje své vlastní emoce jen proto, aby uchránila své nejbližší od trápení a strachování se o ni, což její okolí vede k tomu, že ji považuje za chladnou a odměřenou. Autorka na konci románu dopřeje Marianě "prozření" v tom, že rozum a cit se navzájem nemusí vylučovat. Že naopak osoba, která ve svém charakteru obě tyto vlastnosti spojuje, si zaslouží náš respekt a úctu... Anglické spisovatelce JANE AUSTENOVÉ (1775 – 1817) mohlo celé devatenácté století děkovat za galerii krásných moderních žen, které měly odvahu chovat se tak, jak jim velel zdravý rozum – ať už to byla Elizabeth z Pýchy a předsudku, Eleonor z Rozumu a citu nebo Anna z románu Anna Elliotová. Její první publikovaný román Rozum a cit (1811) dodnes nachází vděčné čtenáře a především čtenářky, neboť hrdinkami jsou dívky a ženy, které se musí smířit s tvrdostí života a najít rovnováhu mezi rozumem a citem. I po téměř dvou staletích překvapuje Austenová neobvyklou zápletkou, jemným humorem, skvělými dialogy i vřelostí citu. Mnohými čtenáři i kritiky je proto považována za největší autorku anglické prózy. (brož., 382 str., 13x20 cm)


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.