Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Alena Pomajzlová: RYTMY+POHYB+SVĚTLO

Knihy

Alena Pomajzlová: RYTMY+POHYB+SVĚTLO

Hodnocení: 1x
  • 4

Rytmy + pohyb + světlo – Impulsy futurismu v českém umění - Alena Pomajzlová . Podnětem ke vzniku publikace byla otázka, zda a jak české umění první třetiny 20. století reflektovalo impulzy přicházející z italského futurismu. Myšlenka zachytit, evokovat, předvést pohyb se v našem prostředí odvíjela několika směry. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8725
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Alena Pomajzlová: RYTMY+POHYB+SVĚTLO koupíte i tady

Specifikace Alena Pomajzlová: RYTMY+POHYB+SVĚTLO

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 950 Kč

Podnětem ke vzniku publikace byla otázka, zda a jak české umění první třetiny 20. století reflektovalo impulzy přicházející z italského futurismu. ... a dál?

Produkt Alena Pomajzlová: RYTMY+POHYB+SVĚTLO

Alena Pomajzlová: RYTMY+POHYB+SVĚTLO - parametry

Název produktu: Alena Pomajzlová: RYTMY+POHYB+SVĚTLO
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 950 Kč
Maximální cena: 1 251 Kč
Ušetríte až: 301 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rytmy + pohyb + světlo – Impulsy futurismu v českém umění - Alena Pomajzlová . Podnětem ke vzniku publikace byla otázka, zda a jak české umění první třetiny 20. století reflektovalo impulzy přicházející z italského futurismu. Myšlenka zachytit, evokovat, předvést pohyb se v našem prostředí odvíjela několika směry. Jeden zachovával tradiční umělecké formy a mířil k symbolickému abstraktnímu výrazu, další se přikláněl ke konceptuálnímu využití či znakovému jazyku a konečně třetí zapojil do výtvarného díla reálný pohyb. Futurismus je vnímán v souvislosti s nadšeným přijetím industrializace a oslavou stroje (až k představě očistné role války). Historické předobrazy futurismu lze nalézt v plynulé, rytmické křivce rostlinného secesního ornamentu či ve vědecké vizualizaci srdečního tepu ze šedesátých let 19. století. Kolem přelomu století někteří umělci usilovali o zachycení rytmu dějin v pravidelném střídání vzestupů a pádů. Témata rychlosti a pohybu jsou s futurismem těsně spjata, ale impulzy k jejich ztvárnění lze hledat i jinde, nejen ve sféře umění. Jednotlivé studie ukazují vzájemné souvislosti, posuny a variace tématu dynamismu, pohybu a času v českém výtvarném umění, filmu, fotografii a divadle první třetiny 20. století. Podobné téma nebylo dosud zpracováno, výpravná publikace zachycuje fenomén nasvěcující české dějiny umění z nového úhlu. Rytmy + pohyb + světlo – Impulsy futurismu v českém umění - Alena Pomajzlová od nakladatelství Arbor vitae v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.